Hommikuseminar: Piiriüleselt töötavate isikute tasude maksustamine ning muudatused piire ületavates töösuhetes 2018 ja 2019

Kuupäev: 
06.12.2018
Lektor: 
Marko Saag
Koht: 
Tallinn

Üha enam kasutatakse Eestis teiste riikide tööjõudu ning meie inimesed teevad üha rohkem tööd väljaspool Eestit. Samuti on palju töötajate lühiajalisi piiriüleseid töölähetusi.

Piire ületava töötamise puhul on peamine maksuküsimus see, millises riigis tuleb makstavalt palgalt tasuda tulumaksu ja sotsiaalmaksu.

Samuti on oluline teada, kuidas deklareerida oma residentsusriigis, sest õige käsitlus sõltub väga mitmetest detailidest.

Alates 15. juulist 2018 lisandus tööandjale uus kohustus teavitada Tööinspektsiooni lähetatud töötajastenne tema tööle asumist Eestis.

Samuti on mitmeid olulisi muudatusi läbi teinud  välismaalaste värbamise seadus, sh on mitmeid muudatusi 2018. aastal just töörände valdkonnas.

Seminari eesmärk on anda põhjalikud teadmised, mis on seotud töötajate üle piiri töötamise ja lähetusega ning töötasu maksustamisega.

Seminari läbinud teab ka seda, millised seadused antud valdkonnas on jõustunud hiljaaegu ning millised muudatused on tulemas lähiajal.

Seminari viib läbi Marko Saag, ATTELA Advokaadibüroo OÜ partner/vandeadvokaat; TTÜ finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor.

Seminari programm ja registreerumine: https://www.eestikonverentsikeskus.ee/event/hommikuseminar-piiriuleselt-...