Start-up

Tegevuse õiguslik külg ja investorite kaasamine

Sul on  hea idee, millega lähed turgu vallutama. Meil on teadmised ja kogemused, kuidas kanda hoolt selle eest, et kogu õiguslik dokumentatsioon kaitseks sind.

Oleme abiks alljärgnevas:

Founder-ite vahelised suhted: Võiks ju mõelda, et varajases faasis on SHA liigne. Samas on põhimõtetes ja ootustes mõistlik leppida kokku juba alguses- see tagab ettevõtte eluvõimelisuse ja turvalisema arengu.

Kus on IP? Edukas Start-up koosneb heast meeskonnast, heast ideest ja selle teostamisest. Ideed ja nende teostamine toimub tavaliselt meeskonnaliikmete peades ning kätes. Kui ühing ei ole IP-d endale kokku korjanud, võib see olla tõsine deal breaker. Tagame, et kogu IP oleks ikka ühingu käes.

Meeskonna motiveerimine: Tõsised tegijad ei liitu sageli ilma optsioonideta. Valesti antud optsioon võib aga osutuda küllaltki kulukaks ja olla demotiveeriv. Lisaks klassikalisele optsioonile arutame ka seda, et millal teha stock option või restricted share. Kui flip-i korral tõstad optsioonid üle USA holding-usse või annad neid sealt, teame, millal tuleb teha 409A valuation, kuidas käitub restricted share, incentive option ja non-qualified stock option. Keerulisemates küsimustes kaasame oma head ja kogemustega kolleegid vastavast riigist. 

Investori kaasamine: Mida pakkuda inglile, kuidas teha järgmised round-id? Kui tõstad raha välisriigist, kas pead tegema flip-i ja kuidas tõsta olulised asjad sinna üle? Me teame, mis on USA või Euroopa investorite ootused ja kuidas kogu see protsess läbi teha.

ToS ja kliendisuhted: Sõltumata sellest, kus su kliendid asuvad, peavad nendega tehtud kokkulepped pidama ning sind kaitsma.

Igapäevane legal: Keskendu sina ärile ja kasvule ning meie hoiame sinu igapäevased õigusküsimused korras. 

EXIT: Sleepless nights but nice reward. After all- enjoyable.