Uued nõuded krüptovaldkonnas

15. märtsist jõustub uus Rahapesu seadus, mille kohaselt muudetakse ka mitmeid nõudeid krüptovaldkonnas tegutsevatele ettevõtetele.

  • Uued valdkonnad, mis nõuavad litsentsi
  • Kõrgendatud kapitalinõuded
  • Auditeerimiskohustus
  • Piirangud kontraktisikule

Guidance and Advice

Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth. Even the all-powerful Pointing has no control about the blind texts it is an almost unorthographic life.

Featured Student (Scholarship)

Far far away, behind the word mountains, far.there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic.

Olemasolevad ettevõtted peavad oma tegevuse viima vastavusse 15 juuniks

Uue seaduse pealkiri

Stunning text item sample content

Learn More

Martin Villigu kinnitusel on üldise energia hinnatõusu taga paljuski see, et rohelisele tehnoloogiale üleminekut on edasi lükatud. „Praegu oleme kogu majanduse rohepöörde alguses ja tuleb tegutseda, et mitte hiljaks jääda. Eesti ettevõtted peavad uued ärivõimalused ära kasutama. Saastamisest loobumine tähendab, et sisuliselt kõik majandussektorid mängitakse ringi,” ütles Villig.

Ettevõtja tõi välja, et erafondid ja Euroopa Liit panevad lähiajal loodust ja raha säästvate lahenduste pakkujatele välja ligi triljon eurot. „Võidavad need, kes vähendavad oma valdkonnas reostamist ja raiskamist,” nentis Villig.

Konkreetse näitena tõi Villig korduskasutuspakendid, mida pakuvad Eesti ettevõtted ja kasutavad juba paljud poed ja söögikohad. „Kui praegu põletatakse enamik pakendeid lihtsalt ära, siis varsti hakkab näiteks toidukarpidele ja kohvitopsidele kehtima panditaaraga sarnane süsteem, millega prügi peaaegu ei teki ja mis säästab nii tootjatele kui ostjatele raha,” selgitas Villig.

Villigu sõnul loovad korduskasutusettevõtted töökohti üle Eesti ning väljatöötatud lahenduste ekspordiga saab Euroopa rohepöörde raha Eestisse tuua. „Pärnus välja töötatud süsteemi saab müüa Pariisis ja Põlvamaa oma Baierimaal. Korduskasutus on tulevikuäri, olen ka ise sellesse investeerinud,” ütles ettevõtja.

Martin Villigu sõnul peaks Eesti riik looma kiiremini sellise õigusliku keskkonna, mis motiveeriks ettevõtteid ja inimesi korduskasutusele üle minema. „Nii saaksid eestlaste väljatöötatud lahendused Euroopas esimestena jalad alla. Ringmajandusega seotud ettevõtted võiksid olla tulevikus tehnoloogiasektori kõrval Eesti suurimad maksumaksjad,” lisas Villig.

ET